top of page

İptal ve İade Koşulları

İPTAL KOŞULLARI

SİPARİŞ İPTAL ETME

 

Sipariş ya da siparişte bulunan bir ürün için iptal talebi, ilgili siparişin faturası oluşturulup kargoya verilene dek iletilebilir.

Siparinişin iptal sürecini başlatmak için sitemizde bulunan iade talep formunu doldurmanız gerekmektedir.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade gönderimi yapabilirsiniz.

 

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. İade bedelinin kredi kartınıza yansıma süresi bankanız inisiyatifindedir.

 

Aşağıdaki şartlarda iptal hakkı kullanılamaz.

  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürün ya da hizmetler

 

  • Faturası düzenlenmiş/oluşturulmuş ürün ya da hizmetler

 

  • Kampanya kapsamında satın alınan ürün ya da hizmetlerin iptali sonrasında, bedeli ödenmeyen bir ürün ya da hizmetten yararlanma durumunun doğması (kampanya alt limitinin altına düşülmesi, kargo bedava kampanyası alt limitinin altına düşülmesi

 

Siparişin oluşturulması ile birlikte daha sonraki siparişlerde kullanılmak üzere tüketicinin kullanım hakkı kazandığı kampanya koşullarının, talep edilen iptal işleminin gerçekleşmesi durumunda geçersiz olduğu haller

 

Yukarıda bahsi geçen koşulların oluşmaması durumunda iptal işlemi tamamlanabilecektir. Ürün ya da sipariş iptal talebi olumlu sonuçlandığında, ilgili ürün ya da sipariş durumu “İptal Edildi” olarak görülecektir. İptal işlemi sağlandığında eş zamanlı olarak ücret iadesi, alışveriş aşamasında kullanılan kartın ait olduğu bankaya yapılacaktır. Ücret iadesi yapıldığında tüketicinin üyelik mail adresine e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ücret iadesinin tüketici hesabına yansıma süresi, işlem yapılan bankaya göre değişebilmektedir.  

 

Siparişin faturası basılmış ise iptal işlemi yapılamayacaktır. Bu durumda, aşağıda istisnaları belirtilen haller dışında kargo tarafından getirilen siparişi teslim almamanız veya teslim alarak İADE/CAYMA prosedürünü yerine getirmeniz durumunda iade-iptal talebiniz değerlendirilecektir.

İADE/CAYMA KOŞULLARI

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. 

Tüketicinin Korunması Hakkında Mevzuat gereği tüketici, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslim tarihini takip eden 14(On dört) günlük süre içinde belirtilen şartlara haiz olmak üzere cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

  • Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

  • Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

  • Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. (Orijinal kutu, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir.)

İade sürecini başlatmak için öncelikle sitemizde bulunan iade talep formunu oluşturmanız gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünü, paketi hasar görmemiş bir şekilde ve faturası ile birlikte UPS kargo ile tarafımıza ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

UPS kargo dışında başka bir firma ile gönderilecek ürünlerin kargo ücreti alıcıya ait olacaktır. UPS kargo dışında başka bir firma ile karşı ödemeli olarak gönderilen ürünlerin teslimi tarafımızca alınmayacaktır.

İade adresimiz : Yenidoğan Mah. 50. Sk. No:27 A Zeytinburnu/ İstanbul adresinde bulunan Ni Grup Gıda ve Deri Sanayi Ticaret Limited Şirketi’dir.

İADE İŞLEMLERİ

 

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici; Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün, fatura irsaliye vb. ile birlikte) "Sağlam bir mukavva kutunun ya da benzeri ambalaj içine koyarak" tarafımıza gönderecektir.

Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep İade Bölümü tarafından incelenir,

Gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.

İade süresi 3(üç)-7(yedi) gün arasında değişmektedir. Firmamız tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

 

İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.

Ürün İade Formu için tıklayınız. 

bottom of page