top of page

HAKKIMIZDA

Hikayemiz genç bir girişimcinin doğayla bütün, sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürme isteği ve yemek tutkusunun kesiştiği yerde başladı. Ayvalık’ın tarihi ve doğa dokusuyla büyülendikten sonra antik bir hikayeyi modern teknolojilerle mükemmelleştirmek isteğimiz ortaya çıktı.

 

Çünkü inanıyoruz ki, iyi ve kaliteli zeytinyağı tüketmek sadece sofralarımızı ve bedenimizi değil, hayatlarımızı da güzelleştirir.

Bu vizyon doğrultusunda kurucumuz Yusuf da hayatlarımızı biraz daha güzelleştirmek adına yola çıktı. Eğitim sürecindeyken gittiği İspanya’dan esinlenerek ismini, İspanyolcada yol anlamına gelen 'via' kelimesi ile birleştirerek “Josevia”yı yarattı.

 

1993’ten beri sektör tecrübesine sahip şirketimizin, nitelikli ve güvenilir üretim ve her zaman müşterilerimiz için en kaliteli ürün hazırlama misyonunu Ayvalık’ın eşsiz zeytinlerinden ürettiğimiz zeytinyağımız ile birleştirdik.

 

Kendi yolumuzda ilerlerken, Josevia olarak daima doğallığı, kaliteyi ve lezzeti ön planda tutuyoruz. Zamanında hasat edilmiş, 4 saat içerisinde soğuk sıkım yöntemi ile sıkılmış ve krom tanklarda ısı, ışık ve hava ile temasını kestiğimiz kusursuz zeytinyağımızı sizlere sunuyoruz.

Image by Frank Albrecht
PEKİ NEDEN
BAYKUŞ?
logo_dik_1-01-01.jpg

Zeytin ağacı binlerce yıldır insanoğlu ile iç içe bir yaşam sürmektedir. Kutsal metinler ve mitolojilerde hep zeytinden bahsedilmektedir.

 

Bizi en çok etkileyen hikaye ise, Yunan mitolojisinde yer alan Tanrı Zeus’un düzenlediği bir yarışmada Tanrıça Athena’nın mızrağını yere vurup yerden zeytin ağacını çıkardığı hikayedir.

 

Bu ağaç sayesinde Yunan halkı, meyvesiyle karnını doyurabilecek, yağı ile ısınıp aydınlanacak ve iyileşebileceklerdi. Yarışmayı Tanrıça Athena kazanır ve şehre kendisinin adı verilir.

 

Baykuş Tanrıça Athena’nın bu yarışmayı kazanmadan önce tanıştığı ve kendisine zeytin yaprağını tanıtan bilge bir hayvandır. O günden sonra baykuş, Tanrıça Athena için bilgeliğin ve anlayışın sembolü olmuştur.

 

Bize de yürüdüğümüz yolda ilimi ve bilgeliği ile eşlik etmesi için, yanımıza bilge baykuşu aldık.

Zeytinyağına dair daha detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lezzeti, doğallığı ve kaliteyi tatmak için ürünlerimizden hemen sipariş verebilirsiniz.

Hakkımızda
bottom of page